V sredo, 31. 5. 2023, smo se z avtobusom odpeljali na zaključno ekskurzijo. Letos nas je pot vodila v bližnje, a naše najstarejše mesto, na Ptuj. Po grajskem hribu smo se povzpeli do ptujskega gradu, kjer smo si ogledali velike grajske sobane, opremljene s pohištvom in umetninami iz 20. stoletja. Ogledali smo si tudi zbirko glasbil in slavnostno dvorano. Zbirka orožja je bila zaradi obnove zaprta, kljub temu pa smo lahko preizkusili kako težek je bil meč. Zelo lep razgled z gradu se je razprostiral nad opečnatimi strehami in nad celotnim Dravsko Ptujskim poljem. Nato smo se po lesenih stopnicah spustili do mestnega jedra, obiskali knjižnico Ivana Potrča in si ogledali Dominikanski samostan v Sončnem parku. Nato smo obiskali Tehnološki park Intera, kjer so nas lepo sprejeli in popeljali po stavbi. Najbolj smo bili navdušeni nad toboganom, ki smo ga z veseljem preizkusili. Nato smo se sprehodili skozi mestno jedro, kjer smo se posladkali s sladoledom. Pot smo nadaljevali mimo Mestne hiše, čez peš most do parkirišča, od koder smo se z avtobusom odpeljali nazaj proti šoli. Obisk mesta Ptuj nam bo ostal v lepem spominu.

Dostopnost