Kjer šumijo gozdovi domači in sliši ptičkov se glas, kjer veter se s travami igra in potok veselo skaklja, tu  smo mi  doma. Sredi mahne vasi naša šola stoji. Je  lepa, domača in prijazna. V njej nikdar dolg čas nam ni, nanjo ponosni smo vsi.
Šola v Stopercah že mnogo let odpira svoja vrata generacijam otrok. Je hram učenosti, v katerega vedno znova radi prihajajo otroci.
O življenju in delu na šoli in v kraju  lahko izvemo iz zapisov  šolskih kronikah. Prva šolska kronika se je začela pisati daljnega leta 1819 v starem nemškem jeziku. Od leta 1915 pa je kronika pisana že v slovenskem jeziku. Tako vemo, kaj se je dogajalo s šolo in v njej od leta 1915 pa vse do danes. Istega leta je šola dobila tudi današnjo podobo. Kroniko je prvič v slovenskem jeziku zapisala učiteljica Elizabeta Kukovec, ki je šoli Stoperce posvetila kar 55 let.  Meseca maja 2019 bomo praznovali 200 let pouka v Stopercah.
Šola na mlade rodove prenaša znanje, kulturo in je srce kraja. Tu si nabirajo znanje, se igrajo, družijo in sklepajo prijateljstva.

Milena Širec, vodja podružnice

KONTAKT:     tel.: 02- 795-01-90                                    mail: os.stoperce@os-majsperk.si

NOVICE PODRUŽNIČNE ŠOLE STOPERCE