Spoštovani starši, drage učenke in učenci.

V šolskem letu 2020/2021 smo ponovno vključili v nacionalni projekt za spodbujanje trajnostne mobilnosti.

V tednu od 31. 5. do 4. 6. 2021 bodo naši učenci ponovno sodelovali v akciji “GREMO PEŠ s kokoško Rozi”, s katero ozaveščamo in spodbujamo učence in družine za spremembo potovalnih navad v smeri trajnostne mobilnosti. Stremimo k zmanjšanju motoriziranega prometa v okolici šol, zmanjšanju okoljskih obremenitev, spodbujamo gibanje otrok in s tem krepimo njihovo in svoje zdravje.

V tem tednu bomo beležili način prihoda otrok v šolo, analizirali spremembe, ki se bodo v tem tednu zgodile, z dodatnimi aktivnostmi pa bomo še okrepili zavedanje, da za vsak premik ni nujno uporabiti avtomobila, da ima gibanje (peš, s kolesom, s skirojem …) mnoge koristi, tako za telo, kot tudi za okolje, zato vas vljudno vabimo k sodelovanju.

Pokažimo, da lahko z majhnimi koraki, delamo velike spremembe!

Z lepimi pozdravi.

Kolektiv OŠ Majšperk

Dostopnost