Učenci od 1. do 3. razreda so torkov dopoldan preživeli na matični šoli. Razdeljeni po skupinah in urniku so se preizkusili v nekaterih športnih panogah, preverili svojo gibčnost in se predvsem družili. Pri nalogah so jim pomagali starejši učenci.

Pod okriljem Košarkarske zveze Slovenije so nam predstavili projekt Igriva košarka. Animacijo pri premagovanju poligonov, vodenju žoge mimo ovir in zadevanju košev je prevzel kar njihov Lipko.

Nogometni klub Majšperk je pripravil naloge, v katerih so učenci vodili nogometne žoge, brcali na gol in tekmovali v natančnosti. Seznanili so se tudi z nogometno opremo.

Učenci so z zanimanjem prisluhnili, opazovali in sodelovali pri predstavitvi baletne šole ArtNova iz Majšperka. Mlade baletke iz OŠ Majšperk so pokazale, kako so gibčne, učenci so jih pa poskušali čimbolj natančno posnemati. Nekateri so bili čisto blizu baletkam!

Športni dan se je zaključil v sproščenem, športnem duhu in s spoznanjem, da je za uspeh pač potrebno vložiti tudi nekaj truda.

Dostopnost