Vseslovensko petje s srci je neformalni praznik, ki vsako leto poveže vse generacije, vse družbene sloje, neguje slovensko kulturo in jezik, krepi narodno pripadnost in ustvarja boljše
vzdušje v družbi. Ta praznik smo praznovali tudi na naši šoli, 23. aprila, ob 10.30. Učenci od petega do devetega razreda smo se skupaj v telovadnici zbrali in prepevali slovenske pesmi, s spremljavo klavirja, ki ga je igrala učiteljica Katja Horvat, kitare, ki jo je igral David Aubel, in bobna, ki ga je igral Jernej Zorjan.
Prepevali smo pesmi, ki jih je izbrala učiteljica Katja. Ker smo jih dobro poznali, smo jih lahko zelo ubrano zapeli. Te pesmi so bile Siva pot, V dolini tihi, Slovenskega naroda sin in druge.
Ob tem prazniku smo se učenci OŠ Majšperk zelo pozabavali in poveselili.

Ekipa šolskih novinark

Dostopnost