V četrtek, 23. 2. 2023, se je učenec 9. b, Aljaž Leskovar, udeležil medobčinskega Otroškega parlamenta, ki je po dveh letih premora ponovno zasedal v prostorih Mestne hiše v  Mestni občini Ptuj.

»Otroške parlamentarce« je nagovorila in pozdravila županja Nuška Gajšek, nato jih je nagovorila še mini županja Zoja Stater.

Letošnja tema Otroškega parlamenta je Duševno zdravje otrok in mladih. O temi so učenci različnih šol najprej spregovorili v skupini, nato pa je sledila razprava in povzetek skupnih stališč. Ob koncu so bili izvoljeni tudi predstavniki, ki se bodo udeležili nacionalnega zasedanja Otroškega parlamenta.

Učenec Aljaž Leskovar je odgovorno zastopal našo šolo in bil navdušen nad novo izkušnjo.

Mentorica Janja Kitak