V petek, 6. maja 2022, smo se udeležili projekta Spoznavajmo države EU, ki je to leto po dveh letih premora ponovno zaživel. Tudi v tem letu smo predstavljali Češko republiko, tema letošnje prireditve pa je bila evrovizija. Izpred OŠ Majšperk smo se odpeljali ob 11. uri, saj se je prireditev na Ptuju pričela že ob 12. uri. Na dvorišču Minoritskega trga smo najprej okrasili stojnico. V ta namen smo se cel mesec april srečevali ter pripravljali plakate, zastavice, zloženke … Stojnico smo obložili tudi z odličnimi pecivi, ki jih je spekla naša vzgojiteljica, gospa Simona Roberova. Za vso pomoč smo ji izjemno hvaležni.

Šole izbrane države niso predstavljale le na stojnici, temveč tudi z nastopom. Našo šolo je na nastopu predstavljala odlična Lina Novak, ki je zapela pesem češke predstavnice na evroviziji z naslovom My turn. Z veseljem smo si ogledali stojnice ostalih sodelujočih in iskali navdih za bodoča sodelovanja. Na koncu je sledil dvig zastav. Bila je odlična izkušnja, imeli smo se zelo fajn. Veselimo se že prireditve v prihodnjem letu, ko bomo prvič predstavljali Španijo.

Naja Ana Dolnc in Laura Križanec

Dostopnost