Drage učenke in učenci, spoštovani starši.

Ponoči smo s strani MIZŠ RS prejeli okrožnico o postopnem odpiranju šol in izvajanju vzgojno-izobraževalnega dela na področju osnovnega in glasbenega šolstva od torka, 26. 1. 2021 naprej.

Obveščamo vas, da je Vlada RS v sredo, 20. 1. 2021, sprejela nov Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih. S tem odlokom se začasno prepoveduje zbiranje ljudi v osnovnih šolah, razen za učence od 1. do vključno 3. razreda v Gorenjski, Koroški, Obalno-kraški, Osrednjeslovenski, Podravski, Pomurski, Primorsko-notranjski, Savinjski in Zasavski regiji. V teh regijah bo od torka, 26. 1. 2021 vzgojno-izobraževalno delo za učence od 1. do vključno 3. razreda potekalo v prostorih šole. V ostalih regijah Republike Slovenije (Goriški, Jugovzhodni Sloveniji in Posavski regiji) bo vzgojno-izobraževalno delo za vse učence od 1. do vključno 9. razreda potekalo na daljavo.

Dodatne informacije za starše učencev od 1. do 3. razreda:

 1. Vsi starši učencev od 1. do 3. razreda boste danes s strani razredničark prejeli dopis z osnovnimi informacijami in vprašalnikom, za katerega vas prosimo, da nanj (še danes) odgovorite in ga vrnete razredničarkam. Podatke nujno potrebujemo že jutri zaradi priprave organizacije dela.
 2. Vljudno prosimo vse starše, da v šolo pošiljate samo zdrave otroke.
 3. V primeru, da imate v družini okužbo, otroka obdržite doma in nas o tem takoj obvestite.
 4. Jutranje varstvo bo organizirano samo za učence 1. razreda.
 5. Razmislite o nujnosti vključitve otrok v jutranje varstvo in v podaljšano bivanje. Prosimo, da te možnosti ne uporabite, če imate drugo možnost.
 6. O načinu organiziranja pouka vas bomo podrobneje obvestili najkasneje do ponedeljka, ko bomo imeli vse informacije.
 7. Pouk za učence od 1. do 3. razreda se bo pričenjal ob 8.20.
 8. Ob vstopu v šolo in do vstopa v učilnico imajo učenci obrazne maske. V učilnicah jih snamejo. Za maske poskrbite starši.
 9. Učenci naj imajo toplejša oblačila, saj bomo morali prostore pogosto zračiti. Kolikor bo mogoče, bodo šli z učitelji tudi na prosto.
 10. Starši v šolo ne vstopate, otroke oddate pri vhodu. Ko po pouku pridete po njih, jih prav tako počakate pred vhodom in ravnate v skladu z navodili, ki bodo objavljena na vhodnih vratih.
 11. Glede prihoda v šolo/odhoda domov NIJZ priporoča hojo in individualni prevoz s strani staršev (brez združevanja otrok).
 12. Zavedamo se, da vsi starši navedenih oblik prihoda v šolo in odhajanja domov ne morete zagotoviti. Za prijavljene učence bo organizirani šolski prevoz potekal po ustaljenem urniku z upoštevanjem navodil za izvajalce posebnih linijskih prevozov v času COVID-19 (učenci uporabljajo masko).

Spoštovani starši, drage učenke in učenci, cenjeni sodelavci.

Pred nami je ponovno velik izziv, ki terja od vseh nas tudi veliko ODGOVORNOSTI, saj gre za zdravje in življenje vseh nas.  V šoli se bomo v največji meri, in v okviru naših možnosti, potrudili, da bo ponovno všolanje varno. Veselimo se ponovnega srečanja z našimi učenci. Vas, spoštovani starši, pa prosimo za dobro in strpno sodelovanje tudi v bodoče.

Potrudimo se vsi, da bo naše sobivanje v šoli varno za vse.

 

Prijazen pozdrav vsem,

Evelin Kočevar, ravnateljica

Dostopnost