V petek, 23. 09. 2022, so vsi učenci petih razredov opravili kolesarski izpit in tako postali enakopravni udeleženci v cestnem prometu.

V okolici šole so med praktično vožnjo pokazali veliko znanja o prometni signalizaciji in pravilih, ki jih morajo upoštevati kolesarji. Manjkalo pa jim ni niti poguma, niti suverenih spretnosti na njihovih jeklenih konjičkih.

Kolesarji so skupaj s pešci najbolj ogrožena in izpostavljena skupina prometnih udeležencev, zato moramo dobro poskrbeti za njihovo varnost.

Kljub opravljenemu kolesarskemu izpitu, morajo starši v prvih mesecih spremljati svoje otroke in jim dovoliti samostojno vožnjo v prometu šele takrat, ko se sami prepričajo, da znajo njihovi otroci pravilno ravnati v najrazličnejših prometnih situacijah.

ČESTITKE, vsem našim pogumnim petošolcem!

Petra Dolenc, mentorica koles. izpita

                                                     

Dostopnost