V četrtek, 20. 10. 2022 smo imeli na POŠ Ptujska Gora vajo evakuacije. Približno ob 11.00 smo slišali gasilsko sireno, ki predstavlja znak za nevarnost in evakuacija se je začela. Hitro, a mirno smo v ravnih kolonah zapustili šolsko stavbo in se zbrali na zbirnem mestu na dvorišču šole. Tam se je zbralo tudi vso osebje šole. Takoj smo se prešteli in ugotovili, da smo zbrani vsi, ki smo bili danes v šoli. Gasilci iz PGD Ptujska Gora so naredili popis učencev in zapisnik. Vse je potekalo tako, kot da gre čisto za res. Gasilci so razvili cevi in se odpravili na gašenje skozi kuhinjo, kjer bi naj zagorelo.

Po končani evakuaciji smo odšli v telovadnico, kjer so nam gasilci, skupaj s prvimi posredovalci pokazali, kako ravnati v različnih nujnih primerih. Pokazali so nam, kako pristopimo k poškodovancu, kako ravnamo v primeru izgube zavesti in kako postopamo pri osnovnih postopkih oživljanja. Svoje znanje smo preizkusili na plastičnih lutkah. Izvedeli smo tudi, kako pravilno opravimo klic na številko 112 in kako se uporablja defibrilator.

Naučili smo se veliko življenjsko pomembnih stvari za katere pa upamo, da nam jih ne bo potrebno uporabiti v praksi.