Tam, kjer se haloški vinorodni griči spuščajo v ravnino Dravskega polja, se na griču nahaja gručasta vas Ptujska Gora. Tam v njenem osrčju in tik ob znani romarski baziliki stoji naša podružnična šola.

Poučevanje na Ptujski Gori se omenja že leta 1677. Najprej se je poučevalo v zasebnih šolah, od leta 1900 pa se je pričel pouk v stavbi današnje šole. V šolskem letu 2000/01 smo praznovali 100-letnico šole.

Na podružnici so učenci do 4. razreda. Glede na število vpisanih otrok je odvisno, ali smo v kombiniranih ali “čistih” oddelkih. Vsekakor pa velja, da smo kot večja družina, ki diha, živi in ustvarja s krajem, društvi in posamezniki.

Barbara Rajh, vodja podružnice

KONTAKT:
tel.: 02- 794-  83-11
mail: ptujska.gora@os-majsperk.si

Športni dan- pohod

V petek, 22. 9. 2023 smo imeli športni dan- pohod po okolici šole, smer Doklece- Slape- Ptujska Gora. Med hojo smo uživali v prijetnem vzdušju in opazovali čudovito naravo. Večkrat smo se ustavili, malicali in počivali ter si nabirali moči za zadnji del poti od Slap...

več...

Obisk šolske knjižnice

V četrtek, 21. 9. 2023  smo uro slovenščine organizirali v naši šolski knjižnici. Gospod knjižničar nam je predstavil knjižnico, razložil pomen besede izposoja in nam pokazal, kako ravnamo s knjižničnim gradivom. Pokazal nam je, kako so knjige urejene po abecedi in...

več...

Prvi nastop v novem šolskem letu

V soboto, 2.9.2023, so Mia, Marko in Oskar, trije korenjaki podružnične šole Ptujska Gora, nastopili in nas zastopali v kulturnem programa ob predaji obnovljenega središča namenu v Doklecah pri križu. Njihov prvi nastop v novem šolskem letu so obiskovalci...

več...

Zaključna prireditev

V sredo, 21. 6. 2023, smo uspešno šolsko leto obeležili s proslavo ob dnevu državnosti in prireditvijo ob zaključku šolskega leta. Proslavo smo pričeli s slovensko himno in nadaljevali s podružnično himno. Skozi prireditev sto nas sproščeno popeljali učenki tretjega...

več...
Dostopnost