TEDEN UMETNOSTI V ŠOLI 2021  – v okviru svetovnega UNESCO tedna umetnosti

24. – 30. maj 2021.

Namen vseslovenskega projekta Teden umetnosti v šoli in vrtcu, je spodbuditi otroke, učence in dijake k razmisleku o pomenu in vlogi umetnosti v izobraževalnem sistemu in našem vsakdanjem življenju.

V okviru projekta opozarjamo na vlogo in pomen umetnosti v življenju vsakega človeka.

POVEJ NAGLAS – otroke in učence smo vprašali, kaj bi povedali naglas. V vsaki skupini je bila tema pogovora in izražanja drugačna….

Vsem je bilo skupno, da so vsak narisal svoj oblaček in v njem izrazil svoje mnenje…

VRTEC – SKUPINA JEŽKI: KAJ SANJAŠ, ČESA SI ŽELIŠ, ČESA SE BOJIŠ….

1. RAZRED: ONESNAŽENJE – KJE VSE GA OPAZIŠ IN KAKO BI TI POSKRBEL ZA ČISTO OKOLJE

4. RAZRED: ŠOLA – KAJ TI JE V ŠOLI VŠEČ, ČESA NE MARAŠ

6. RAZRED: KAJ BI O SEBI POVEDAL NAGLAS – KAJ IMAŠ RAD

8. RAZRED: AKTIVNO DRŽAVLJANSTVO – KAKO TI PRISPEVAŠ K BOLJŠI DRUŽBI

9. RAZRED: KAJ BI SPREMENIL ČE BI BIL KRALJ/ KRALJICA

Razstavo smo postavili z učenci 9. razredov na šolskem razstavišču, nekatera dela pa so predstavljena na plakatih, ki jih je moč videti po celotni občini Majšperk.