Druga delavnica v okviru Projekta GEGL se je navezovala na les. V sodelovanju z Inštitutom za afriške študije, UD Ustvarjalec Majšperk in Mizarstvom Vuk smo v torek 23. 4. v popoldanskih urah izvedli likovno ustvarjalnico z naslovom Les je lep. V uvodu smo se pogovarjali o poklicih nekoč in danes, o poklicih ki jih opravljajo ženske in o poklicih, ki jih opravljajo moški. Ugotovili smo, da les obdelujejo predvsem moški. Zakaj? Kaj se je do danes v lesni obrti spremenilo? Katere poklice v lesni industriji poznamo danes? Kako lahko les obdelujemo in kje ga lahko dobimo? Kako lesna obrt Mizarstva Vuk (mizarstvo-vuk.si) pozitivno vpliva na razvoj mesta? Na vsa ta vprašanja smo našli odgovore in se sami preizkusili v oblikovanju lesa nabranega v naravi.

Predsednik društva UD Ustvarjalec Gregor Samastur nam je predstavil svoja umetniška dela nastala v kombinaciji nabrani les – keramika, Fredi Vuk pa nam je predstavil predstavil svojo obrt in nekaj njihovih izdelkov.

Ob pomoči izkušenih ustvarjalcev so se v oblikovanju preizkusili tudi učenci in nastala so čudovita dela.

Hvala vsem za lepo ustvarjalno popoldne.

                                      

 

Dostopnost