Po eno letnem premoru smo se z učenci 9. razreda odpravili na tradicionalno Malo Groharjevo kolonijo v idilično srednjeveško mesto Škofja Loka. Prireditev je namenjena učencem višjih razredov vabljenih osnovnih šol. Vsaka šola je lahko sodelovala s tremi učenci in mentorjem – likovnim pedagogom.  Po prihodu v mesto smo se sprehodili po mestu in iskali skrite kotičke primerne za ustvarjanje. Ano je pritegnil pogled na stari most, Lovra in Daniela pa cerkev v bližini. Ob prijavi je prejel vsak učenec žigosano papirno podlago po lastnem izboru in majico z znakom kolonije. Velikost žigosanih podlag je bila 42 x 60 cm. Učenci so si prosto izbrali likovno tehniko – Ana je posegla po akvarelu v svinčniku, Lovro in Daniel pa po svinčnikih različnih trdot.  Vsaka šola je oddala tri dokončana dela po lastnem izboru. Žirija bo izbrala deset najboljših del in njihove avtorje nagradila.

                                                                                                                         Majda Črešnik, prof. lik. um

Dostopnost