Na šolskem razstavnem prostoru se tokrat predstavlja devetošolka Tjaša Arnuš.  Mlada umetnica se uri na vseh področjih likovne umetnosti, prvič pa se nam predstavlja z risbo in sliko. Njena primarna likovna izpoved sloni na liniji – s svinčnikom nam prikazuje različne risane junake v grotesknih podobah. Velik del risb je  nastal po opazovanju fotografij – portreti različnih znanih osebnosti. Z linijo na predstavlja tako obliko kot prostor. Z občutkom uporablja vse likovne spremenljivke – gostota, tekstura, struktura, svetlo-temno… Pri risanju je nam opazovalcem pustila tudi sledi razmišljanja in znanja o proporcih posameznih opazovanih elementov – to so skicozne linije na samih delih. Njeno risanje že dosega zelo visoko raven. Pri ustvarjanju je pozorna tako na kompozicijo kot na proporce predstavljenih motivov.

 Predstavlja pa nam tudi nekaj slikarskih del – kot pravi sama, ji najbolj ustreza slikanje z akrilom na platnu.  Tjaša raziskuje različne pristope, načine slikanja – realističnega, ekspresionističnega  in ilustrativnega. Igra se tudi z nanosi zlatih lističev na akrilno sliko.

Mladi umetnici na kreativni poti želim veliko uspeha in glede na videno, mislim, da to ne bo njena zadnja razstava.

Dostopnost