V četrtek, 20. maja 2021, smo z učenci na podružnici Ptujska Gora obeležili svetovni dan čebel.

Najprej smo si ob slikovnem gradivu, ki ga je pripravila Čebelarska zveza Slovenije, ogledali plakate, slikovno gradivo in se pogovorili o pomenu čebel in ostalih opraševalcev za človeštvo. Na primeren način smo se tudi pogovarjali o zagotavljanju globalne prehranske varnosti in odprave lakote ter o skrbi za okolje in živalsko-rastlinske raznovrstnosti.

Nato smo risali s kredami na asfalt pred trgom na Ptujski Gori. Učenci 3. in 4. razreda so si narisali panje in jih poslikali z različnimi motivi (pravljice, cvetoča drevesa). Mlajši učenci 1. in 2. razreda so panjem dodali cvetoč travnik in travniške živali.

Obiskovalci trga na Ptujski Gori so lahko le kratek čas občudovali našo čudovito čebelarsko pravljico, saj nam jo je vreme prehitro zagodlo in pobrisalo naše umetnine. Še sreča, da smo si pravljico shranili v spomine in ujeli na fotografije.

Učiteljice PŠ Ptujska Gora

Dostopnost