Poletni čas je znova tukaj, čas za prijetno druženje pa je itak vedno. In ker nam toplo vreme tudi kdaj ponudi razlog, da se napotimo v svež objem gozda, na razgledni vrh – morda, v 24.
urah, tudi več kot le enkrat –, je dobrodelni dogodek “24h Donačke gore” pravšnja izbira za združitev vsega zgoraj naštetega.

KDAJ: sobota, 2. 7. 2022 ob 8h
KJE: Rudijev dom Donačka gora

Obiskovalci dobrodelnega dogodka – od najmlajših, do zrelih pohodnikov, uživačev narave, in še kakšnih prekaljenih gorskih tekačev – bodo s prostovoljnim prispevkom donirali za
izvedbo animacijskih ter kreativno-ustvarjalnih delavnic za osnovnošolske otroke – delavnica “Doživetje gozda” je tista, ki še posebaj obeta in buri radovednost pri otrokih. Kreativna
delavnica pa bo otrokom ostala v spominu po izdelku – le ta še naj ostane skrivnost –, ki ga bodo otroci lahko odnesli s sabo domov, da jim bo osvetlil dneve, ko bo »manj sonca« .
Sočasno se bo del donacij namenil omogočitvi otrokom (iz soc. šibkejših družin) udeležbo na počitniškem taboru “Doživi Sonce” na Donački gori.

Za dedke, babice, strice, tete, očete, mame, skratka ljubitelje pristne narodne pesmi, pa bodo poskrbele pevke in godci iz Lancove vasi.

Izvajanje delavnic se prične ob 10h. Nastop pevk z godci je predviden ob 14h.

(Zaželjena je prijava otrok na delavnico, zaradi nabave potrebnega materiala za ustvarjanje. Hvala za razumevanje.)

Obisk dogodka ima torej več koristi: uživanje v zeleni naravi, druženje in spoznavanje sohodcev, dobrodelno-humanitarna nota, medgeneracijsko sodelovanje/povezovanje,
ozaveščanje pomena ohranjanja čiste narave, skrb za osebno zdravje, izražanje kreativnega otroškega duha, prenašanje ljudskega izročila, …

Dobra volja vedno pričaka na Donački gori.
Vabi društvo (za) DOŽIVI, na
D💚živetje G💙re

Za vprašanja in pobude: dozivi@outlook.com ali 041 374 292 Tomislav.