Spoštovani starši,

novo šolsko leto se ni pričelo le za naše in vaše učence, ampak tudi za naglavne uši.

Uši so sicer stalno prisotne v našem okolju. Za ušivost smo dovzetni vsi, ne glede na starost, spol ali socialno-ekonomski status. Pogosteje pa se ušivost pojavlja pri šolarjih, predvsem zaradi tesnejših medsebojnih stikov, ki ušem omogočajo prehajanje z glave na glavo. Naglavne uši sicer ne prenašajo bolezni, vendar pa s svojimi izločki povzročajo neprijetno srbenje.

Pri uspešnem preprečevanju in odpravljanju ušivosti imate ključno vlogo starši.

Prosimo, da v skladu z navodili za ravnanje ob pojavu naglavnih uši, ki so jih pripravili strokovnjaki (v prilogi), natančno izvedete razuševanje. Otrok se lahko vrne v šolo takoj po opravljenem prvem postopku razuševanja.

KAKO ODKRIJEMO UŠI

KAKO ODSTRANIMO UŠI

NAJVEČJE ZMOTE O UŠEH

Dostopnost