V sredo 17. 10. 2018 smo se udeležili 10. Likovne kolonije na OŠ Pohorskega bataljona Oplotnica. Učenci in mentorji iz osmih osnovnih šol smo ustvarjali iz jeansa, našo šolo pa sta zastopala Ana Bajec in Leon Leskovar.

Na začetku smo ob pomoči gospe Tatjane iz Inštituta za afriške vede raziskali pot surovin iz katerih izdelajo jeans. Ugotovili smo, da materiali kot so nit, bombaž, barva, baker in druge surovine za izdelavo jeans hlač prepotujejo velik del sveta, saj izvirajo iz 18 različnih držav.

Običajno izrabljene jeans izdelke vržejo v koš, mi pa smo jih zbrali na enem mestu in iz njih izdelali sliko iz jeansa. Blago smo rezali z škarjami, ter ga z lesnim lepilom lepili na lepenko. Vsak si je svojo kreacijo zamislil po svoje,  na koncu pa smo vsa dela sestavili v eno veliko jeasn sliko.

Dostopnost