V sredo, 20. 09. 2023, so vsi učenci petih razredov opravili kolesarski izpit in tako postali enakopravni udeleženci v cestnem prometu.

Med praktično vožnjo v okolici šole so pokazali veliko znanja povezanega s prometno signalizacijo in pravili, ki jih morajo upoštevati kot kolesarji. Manjkalo pa jim ni tudi poguma in suverenih spretnosti na njihovih jeklenih konjičkih.

Kljub opravljenemu kolesarskemu izpitu morajo starši v prvih dneh spremljati svoje otroke in jim dovoliti samostojno vožnjo v prometu šele takrat, ko se sami prepričajo, da znajo njihovi otroci pravilno ravnati v različnih prometnih situacijah v cestnem prometu.

Z opravljenim izpito bodo učenci lahko sodelovali v projektu Varno na kolesu, v katerega je vključena šola.

                                        Petra Dolenc, mentorica koles. izpita

Dostopnost