V torek, 22. februarja, je preko Zooma potekalo 32. medobčinsko zasedanje Otroškega parlamenta. Zbrali smo se učenci osnovnih šol iz ptujskega območja. Letošnja tema je bila »MOJA POKLICNA PRIHODNOST«.

Na zasedanju smo razpravljali o štirih temah. Naši sklepi so bili:

1. Vloga staršev pri izbiri poklica

Prišli smo do sklepa, da so starši pri izbiri poklica zelo pomembni. Svetujejo nam glede njega, saj nas prav oni najbolje poznajo. Vseeno se včasih zgodi, da poklic otrok izbirajo starši.

2. Izbira poklica: skrbi in pričakovanja

Vsakega pri izbiri poklica na začetku skrbi, da bi izbral napačen poklic in da se v opravljanju tega poklica ne bi dobro počutil.

3. Poklic in uspeh

Uspeh je že, če izbereš sebi primeren poklic. Zagotovo si korak bližje uspehu, če svoj poklic upravljaš z veseljem. Ni vse v plači.

4. Možnosti in izbire

Možnosti imamo dovolj. Velikokrat se pojavi problem, da dela v poklicu ne dobiš, ker je za delo v tem poklicu že preveč ljudi. Vedno potrebujemo plan B.

Bilo je zelo zanimivo, saj smo se lahko odkrito pogovorili o temah, ki so zelo pomembne za nas in za sovrstnike.

Martin Kropec