NOČ V ŠOLI – NOČ KNJIGE

V ponedeljek, 25.4. 2022, ob 18.00 me je mami pripeljala  v šolo. Ko sem prišla v razred, sem odložila svo0je stvari. Pred prihodom knjižničarja v naš razred, smo se s sošolkami pogovarjale.  Knjižničar je prišel v razred in nam predstavil različne praznike in prebral knjigo. Ko je knjižničar končal, smo pričeli s pisanjem pesmic. Sledila je izvrstna večerja.  Dobili smo pice.  Nato smo se odpravili na sprehod z našo najboljšo učiteljico. Po sprehodu smo si oblekli pižame in si umili naše male zobke. Sledila je joga z učiteljico Andrejo. Po končani jogi smo skočili vsak v svojo spalno vrečo. Vsi skupaj smo sladko zaspali.

Ta večer in prespana noč v šoli je bila odlična in zanimiva.

Tjaša Korez, 3.a

SRCE NA DLANI

Srce na dlani imam,

srce, ki bije vsak dan.

Tukaj je dlan,

na dlani srce

v njem polno sreče,

ljubezni je.

Vzemi srce v dlan

čuvaj ga vsak dan.

Srce moje, tvoje

naj bije noč in dan.

Tjaša Korez, 3.a

NOČ KNJIGE

Ob 6. popoldan popoldan smo prišli v šolo. Ko smo prišli, nam je učiteljica zložila prtljago. Nato smo si izbrali mesta in se posedli v razredu. Najprej nam je knjižničar predstavil noč knjige, nato nam je prebral knjigo z naslovom Najvišja gora knjig. Ko nam je prebral knjigo, smo jo po domišljiji narisali. Ko smo narisali, smo jedli večerjo. Za večerjo smo jedli pico. Po večerji smo šli ven.  Zunaj smo tekali, se slikali in gledali ozvezdje. Nato smo prišli noter. Preoblekli smo se v pižame, pripravili smo spalne vreče in si umili zobe. Ko smo si umili zobe, smo šli na večerno jogo. Po jogi smo šli spat. Zjutraj smo pospravili postelje in oblekli oblačila.  Nato smo si umili zobe in šli na zajtrk.

Imela sem se čudovito.

Brina Žnidarko, 2.a