V sodelovanju z Inštitutom za afriške študije in UD Ustvarjalec Majšperk smo v torek 12. 3. v popoldanskih urah izvedli likovno ustvarjalnico z naslovom Naše mesto. Spregovorili smo nekaj besed o okolju v katerem živimo, kaj nam je všeč in kaj pogrešamo, kako poskrbeti za trajnostni razvoj mesta in obenem varovati okolje, krepiti zdravje in dobro počutje, zagotoviti kakovostno izobraževanje, odpraviti lakoto in revščino ter poskusiti doseči enakost spolov.

Naši cilji so bili ustvarjanje in spodbujanje novih pristopov in metodologij vključevanja vseh generacij, posebej mladih v globalna vprašanja, zlasti z uporabo pop kulture. Tako je nastala naša slika velikega formata, silhueta Majšperka. Sliko smo izdelali iz odpadne embalaže vseh vrst (papir, karton, žice, plastenke, vrečke, vosek, …) in poslikali z živimi barvami našega mesta. Namen druženja in ustvarjanja več generacij na enem mestu z enim namenom je uspela. Najlepše se zahvaljujem vsem udeleženim učenkam in učencem naše šole, članom društva UD Ustvarjalec Majšperk ter gospe ravnateljici za čudovito popoldne. Barvita podoba našega mesta pa krasi šolsko avlo pri glavnem vhodu.