Osnovna šola Majšperk se je tudi letos odločila za sodelovanje na 11. natečaju Rima raja, festivalu otroške poezije. S svojo poezijo je sodelovala Hana Klaneček, učenka 8. b razreda. Na natečaj je poslala 4 pesmi iz svojega zelo bogatega pesniškega ustvarjanja. Hana piše pesmi že več let, prvič pa se je z njimi predstavila na omenjenem natečaju. Pesem Ni isto je bila izbrana med 30 najboljših pesmi, prispelih na natečaj, zato je učenka prejela vabilo, da svojo pesem predstavi na prireditvi, ki je 18. maja potekala na Vrhniki.

Hana je na prireditvi za predstavljeno pesem prejela priznanje organizatorjev, prav tako pa je veliko obiskovalcev pristopilo k njej in izrazilo navdušenje nad njenim pesniškim izražanjem. Verjamem, da bo na krilih vseh pohval Hana napisala še veliko pesmi in bomo zanjo v prihodnje še slišali.

Hanino nagrajeno pesem delim spodaj.

Mentorica: Janja Kitak

Hana Klaneček:

        NI ISTO

Vedeti ali nekaj poznati,

trdo delati ali garati,

ljubiti ali imeti rad,

nekoč ali točno takrat.

Gledati zvezde ali ozvezdja šteti,

se za nekaj boriti ali si to želeti,

imeti upanje ali v to verjeti.

Graditi gradove v oblakih ali imeti sanje,

ljudi občudovati ali strmeti vanje,

iskati ljubezen ali prostor za dva,

se izpovedati ali pisati iz srca.

Dostopnost