V soboto, 8. 10. 2022, smo se v jutranjih urah, izpred OŠ Majšperk, odpeljali z avtobusom do Naravskih ledin, ki so bile izhodišče našega pohoda.

Štirideset planinskih navdušencev se je z veliko mero vztrajnosti spopadlo s srednje težko planinsko potjo, ki je vodila med jesensko obarvanimi drevesi skoraj do vrha. Na vrhu nas je pričakal razgled na Peco, Olševo, videle so se gore Kamniško-Savinjskih Alp, Velenjskega hribovja in zahodni rob Pohorja. Med razgledovanje se nam je pogled ustavil na Velenjskem in Iverčkem jezeru.

V planinskem domu smo pomalicali in si ogledali najvišje ležečo cerkev s Sloveniji.

Za navdihujoče razglede, druženje s prijatelji in varno hojo po naših čudovitih hribih, se zahvaljujemo Planinskemu društvu Majšperk, ki nam je omogočilo to nepozabno planinsko izkušnjo.

Petra Dolenc, mentorica mladih planincev

Dostopnost