V ponedeljek, 3. 10. 2022, smo se četrtošolci odpravili v CŠOD Lipa, ki se nahaja v Črmošnjicah.

V Domu Lipa smo imeli različne dejavnosti. Zakurili smo ogenj in se orientirali v okolici doma. Zvečer smo odšli z lučkami na pohod ob gozdu. Med pohodom smo ugasnili svetilke in v temi opazovali ozvezdja. Izdelali smo model sončne in hidroelektrarne ter si ogledali model vetrne elektrarne. Preizkusili smo se v polstenju volne. Za nas so pripravili kolesarski poligon, na katerem smo morali biti kar spretni. Predzadnji dan smo odšli k Divjemu potoku. Tam smo postavljali mlinčke in spuščali splave. Ogledali smo si tudi čudoviti Vilinski slap. Med tednom smo imeli vsak dan prosti čas. Lahko smo igrali mini golf, namizni tenis, badminton, košarko, nogomet, lahko smo balinali ali se prosto igrali na različnih igralih.

Bivanje v CŠOD Lipa smo zaključili z lokostrelstvom. Bilo nam je všeč. Upamo, da bodo lahko še drugi imeli priložnost doživeti to, kar smo mi.

Učenci 4. razreda

Dostopnost