Učenci četrtih razredov iz OŠ Majšperk in obeh podružničnih šol Ptujska Gora ter Stoperce so ustvarjalni tudi v času dela na daljavo. Za ustvarjanje so izkoristili naravne materiale, ki nam jih ponuja pisana jesen. Tako so nastala želodkova drevesa, čudovito barvni listi z drgnjenjem barvic in živali kot plod otroške ustvarjalne domišljije. Iskanje materialov za ustvarjanje učence privabi v bližnji gozd, travnik ali samo v okolico domačega doma, kjer se jim ponudi priložnost, da razgibajo svoje telo.

Razredničarke četrtih razredov

PROTIKORONSKA JUHA

Že pol leta imamo virus, ki se imenuje Korona virus in je zelo nalezljiv. Domislil sem se recepta, da bi korona virus izginil.

Poklical sem prijatelja Samota. Povedal sem mu, da imam recept, ki lahko uniči korona virus.

Samo je prišel k meni in sva pripravila ta urok.

Sestavine:

• 5 kg trave
  • 8 kosti
  • 4 plesnive krofe
  • 2 gnili hruški
  • čarobni prašek protikorin

Vse sestavine sva dala v lonec in zmešala. Kadilo se je in smrdelo. Lonec sva postavila na travo. Kmalu je Korona virus zakašljal in izginil. Nikoli več se ni vrnil.

David Novak, 4.d

PROTIKORONSKA JUHA

Sestavine:

• 1 l vode
  • 2 plastična zamaška
  • 3 mililitre razkužila
  • pokvarjena čokolada
  • rdeča mušnica
  • koronasin prašek

Postopek:

V lonec natočimo vodo in ga pristavimo na štedilnik. Ko voda zavre, vsujem vse sestavine razen praška. Tik pred koncem, ko je juha gostejša, dodam še prašek koronasin. Juho ohladim in je vsak dan popijem veliko žlico.

Anže Mohorko, 4. c

Izdelke v 4. a so ustvarili: Ines Galun, Anej Finžgar, David Kirbiš, Lovro Kurnik, Maja Leskovar, Blaž Vrečko, Zoja Zupanc

Izdelke v 4. b so ustvarili: Lea Živa Planinc, Jernej Vuk, Laura Sekej, Mai Zajšek, Živa Veg, Ema Potočnik, Žan Mikolič, Adrijan Zajšek

Izdelke v 4.c so ustvarili Tia, Nika, Noel, Žanet, Luka, Eva, Jan in Jaka.

DAVID NOVAK, 4. d